Etkinlikler

TEDx Ankara

TEDx Ankara

Tarih:10 Mart 2018 Cumartesi
12:00 18:00
Yer:Congressium Ankara

TEDx Nedir?
TED “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. Bu program topluluklara TED gibi organizasyonlar sunmak, bireyleri de iletişime teşvik etmek için tasarlanmıştır. TED yeni bir platform yaratmaktadır ve bu global hareket fikirlerin güçlenmesinde etkileyici değişiklikler meydana getirmeyi hedeflemektedir. TEDx lisansı, 25 yıllık konferans düzenleme ve fikir paylaşımı deneyimine sahip olmak demektir. TEDx etkinlikleri 400’ün üzerinde TED video arşivinin de gücüyle, etkinliğin kendi konuşmacıları ve performansları ile beraber yeni fikirler, ilham veren konular ve heyecan verici konuşmalarla zenginleşen bir dünyayı yaşamanızı sağlar. TEDx etkinlikleri sadece yeni fikirler, ilham ve bilgilendirmenin özgür kılındığı ortamlar değil, aynı zamanda ilham veren video paylaşımları ile de ünlüdür.

TED Global Organizasyon Komitesinin deneyimleri gösterdi ki 12 dakika, etkili bir sunum yapmak için ideal bir süre. Bu kural hem TED Global hem de TEDx organizasyonları için vazgeçilmez. Deneyimleri aktarmak, bir hikayeyi paylaşmak ve bunu dinleyicilerin ilgilisini hiç kaybetmeden yapmak için en fazla 12 dakikaya ihtiyaç var. Ayrıca bu süre bize bir gün içinde en ideal sayıda sıra dışı konuşmacıyı izleyicilerle buluşturma fırsatını tanıyor.

TEDxAnkara
TEDxAnkara etkinliği, TED.COM tarafından resmi olarak lisanslanmış olup, tarafımızdan bağımsız olarak organize edilmektedir. İlk olarak 10.03.2018 tarihinde Ankara’da gerçekleşecek olan etkinliğin teması “Dream of You!” olarak belirlenmiştir. Eğitim dünyasında uzun zamandır faaliyet gösteren bizlerin bir araya gelmesi ile organize edilen TEDxAnkara, her yıl farklı bir tema ile karşınıza gelecek. Bizim hayalimizdi TEDxAnkara, peki ya sizin hayaliniz ne?

TEDx, “Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TED Talks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme, tartışma imkanı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur. TED Talks ve TEDx Talks videoları şimdiye kadar internette 4 milyardan fazla izlendiler.

TEDxAnkara etkinliği ilk kez Ankara’da 10 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. “Dream of You! / Senin Hayalin!” teması ile düzenlenecek olan TEDxAnkara, birbirinden değerli fikirleri ve konuşmacıları Congresium’da bizlerle buluşturacak. Etkinlikte konuşmaların yanı sıra; sahne performansları, flash mob ve gösteriler ile unutulmaz bir gün yaşayacağız. Programın detayları etkinlikten 3 ay önce kamuoyu ile paylaşılacak. Ankara’da ilk kez TEDxAnkara adıyla düzenlenecek etkinlik ile ilkler gerçekleştirilecek..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla