Geçmiş Etkinlikler

CODEzilla- BEST Teknoloji Günleri

CODEzilla- BEST Teknoloji Günleri

Tarih:
16.12.2017 – 09:00
17.12.2017 – 17:00
Yer:İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi

Takımını kur, CODEzilla’yı fethet!

BEST (Avrupa Teknoloji Öğrencileri Birliği, ing. Board of European Students of Technology) tarafından düzenlenen, ülke çapında üniversiteler arası kapsamlı etkinlik olan CODEzilla-BEST Teknoloji Günleri 16-17 Aralık’ta İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşecek. 2 gün sürecek etkinliğin ilk gününde yapılacak yazılım yarışması (Hackathon)’nda 24 saat boyunca Türkiye’nin en iyi mühendislik ve yazılım öğrencileri yeteneklerini ve becerilerini yarıştıracaklar. Etkinliğin ikinci gününde ise çeşitli workshoplar, konferanslar ve seminerler verilecek. Pazar günkü bu etkinlikte çeşitli sürprizler ve çekilişler katılımcıları bekliyor.

BEST 1989 yılından beri, mühendislik ve teknoloji öğrencilerini bir araya getiren, apolitik ve kar amacı gütmeyen bir öğrenci birliğidir. Bu birlik, 33 ülkede 96 yerel BEST grubu ve yaklaşık 3000 üyesiyle her geçen gün büyüyen genç, güçlü ve yenilikçi bir öğrenci ağı oluşturmaktadır. BEST organizasyonları, Avrupa’nın dört bir yanında bir milyonun üzerinde öğrenciye ulaşarak mesleki gelişim ve kariyer desteği de sağlamaktadır.

Türkiye’de BEST, 2003 yılından bu yana aktif olarak faaliyet göstermiş ve gerek mühendislik yarışmaları, gerekse teknoloji kursları gibi düzenlediği birçok organizasyon ile öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmuştur. Kısa süreli yurt dışı eğitimleri ile öğrencilerin vizyonlarını genişleten, binlerce öğrenciye yurt dışına çıkma fırsatı sunan ve günden güne güçlenen uluslararası bir öğrenci platformu olan BEST, etkinliklerine devam etmektedir.

CODEzilla, İTÜ Uluslararası Mühendislik Kulübü’nün (BEST İstanbul) inovasyona verdiği önem doğrultusunda; tarihinde ilk kez proje üretmeye odaklanan yazılımcı, tasarımcı ve girişimcilere, fikirlerini kısa sürede ürüne dönüştürme şansı vermek amacıyla “Hackathon” yarışmasının da bulunduğu teknoloji kapsamlı bir etkinliktir. Hackathon katılımcıları etkinlik sayesinde hem sektörde ağ kurma şansını yakalayacak hem de yazılım ve tasarım alanında şirket profesyonelleri ile etkileşime geçerek kendilerini geliştirme imkanına sahip olacak, problem çözme yeteneklerini ve öğrenme potansiyellerini güçlendirebilecek. Etkinliğe,

Hackathon temposuna uyum sağlayabilecek ve yarışmayı seven bütün üniversite öğrencileri katılabilecek. Yarışma katılımcıları 2-4 kişiden oluşan takımlar kurarak 24 saat içinde onlara verilen sorunu çözmeye çalışacaklar. Yarışmanın sonucu 17 Aralık’taki etkinliğin sonunda açıklanacak olup 1.takım üyelerine laptop, 2.takım üyelerine tablet ve 3.takım üyelerine ise ücretsiz yazılım eğitimleri verilcek. Aynı zamanda ilk üç takım 17 Aralık akşamı etkinlik sonrası yemekli boğaz turuna çıkarılacak. Başvurular 4-10 Aralık tarihi arasında olup hackathon.bestistanbul.org sitesinden alınacaktır.

CODEzilla ve BEST hakkında daha fazla bilgi edinmek ve etkinlik hakkında duyuruları ve yenilikleri takip etmek için:

BEST İstanbul: http://bestistanbul.org BEST: http://www.BEST.eu.org/

CODEzilla: http://www.hackathon.bestistanbul.org/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla