Geçmiş Etkinlikler

Boğaziçi Üniversitesi Kariyer Okulu

Boğaziçi Üniversitesi Kariyer Okulu

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsünde 7 Aralık – 10 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan OKUL bu sene 11 yaşında!”

Her günün farklı bir sınıf olarak düşünüldüğü OKUL, ilk günden itibaren akademik hayattan iş yaşamına doğru her üniversite öğrencisinin yaşadığı geçişi simgeleyen bir program izler. OKUL’un ilk iki gününde iş dünyasından ve akademik hayattan başarılı üst düzey yöneticiler tarafından verilecek seminerlerin ve alanında uzman kişiler tarafından yapılacak olan interaktif eğitimlerin yanı sıra, çeşitli şirket gezileri ve şirketlerde yapılacak olan workshoplar yer alır.
Üçüncü gün “Bitirme Projesi” adı altında bir vaka analizi yarışması yapılır. Son gün ise bütün Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine açık olarak OKUL’ dan mezun olanları iş yaşamına tam olarak hazırlamak amacıyla alanında lider konuşmacılar tarafından motivasyon konuşmaları verilmektedir. BÜYAK (Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü), kaliteli katılımcı ve konuşmacılar konusunda olduğu gibi eğlence konusunda da iddiasını korumaktadır.
BÜYAK tarafından düzenlenecek olan Türkiye’nin en bilinen kariyer etkinliği OKUL 11. senesi ve yepyeni içeriğiyle 7 – 10 Aralık’ta Boğaziçi Üniversitesi’nde!. 250 katılımcıya ev sahipliği yapacak OKUL, ilk gününde gerçekleşecek olan Ceo Summit’te alanında lider şirketlerin üst düzey yöneticileriyle öğrencileri buluşturacak.

8 Aralık Cuma günü 15-20 kişilik gruplar halinde gidilen mini stajlarda katılımcılar farklı sektörleri ve departmanları deneyimleme fırsatı yakalayacak.
8 ve 9 Aralık günü gerçekleşecek olan günümüzün gündem konularını ele alan konuşmalarla her alana hitap edecek. 9 Aralık’ta gerçekleşecek vaka analizi eğitimiyle katılımcılara vaka çözmeyi öğretirken sonrasında gerçekleşen vaka analizi yarışmasıyla katılımcıların vaka çözme becerisini ölçecek. Vaka analizi yarışmalarının sonunda katılımcıları sürpriz ödüller bekliyor! İlk gece yenilen yemeğin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nin eşsiz atmosferinde gerçekleşen “Açılış Kokteyli” ile kaynaşma ve sohbet ortamı yaratılır. İkinci gece ise temalı bir eğlence düzenlenir. Üçüncü gün İstanbul’un nezih mekanlarından birinde “Mezuniyet Balosu” gerçekleştirilir. Son gün ise katılımcılara Boğaziçi Üniversitesi’nden onaylı sertifikaları verilir.

Detaylı bilgi için: http://www.okul.boun.edu.tr/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla